P1230933.jpg
1496646
Данас
Јуче
Овај месец
Укупно
44
1107
4331
1496646

Your IP: 44.200.101.84
Server Time: 2023-09-28 08:00:45

 

A pécsi nagydöntő
A múlt hét végén (március 31-től április 2-ig) iskolánk FKTrió csapata (Balázs Petra, Csömöre Viola és Komarek Máté, 6-2 osztály, felkészítő tanár: Csömöre Zoltán) a magyarországi Pécs városában részt vett az 5 határon át című vetélkedő nagydöntőjében. A vetélkedőt (mely 9 órahosszát tartott) a Pécsi Tudományegyetem egyik előadócsarnokában rendezték meg, tanulóink pedig а kétnapos esemény alatt az egyetem diákotthonában voltak elszállásolva. A verseny nemzetközi jelleggel bírt, Szlovénia, Szlovákia, Szerbia, Románia és Ukrajna szórványmagyar csapatainak részvételével.
A program utolsó napján (április 2., vasárnap) Pécsett, a Zsolnay Kulturális Negyedbe látogattunk el, ahol megtekinthettük többek között e család kiváló és világhírnevű porcelántermékeinek múzeumi tárlatát, majd ezt követően a helybeni planetáriumban érdekes projekció kíséretében tanulságos előadást hallhattunk csillagrendszerünkről. A program legvégén csapatunk meglátogatta Pécs belvárosát és megismerkedhetett e dunántúli város történelmi nevezetességeivel (Gázi Kászim pasa dzsámija, Széchenyi tér stb.). A szöveg mellé több felvételt is mellékelünk erről az érdekes utazásról. Mindenkinek ajánljuk, hogy látogassa meg ezt a gyönyörű, több mint 2000 éves várost.