Your IP: 35.175.121.230
Server Time: 2020-04-10 01:34:37

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Уколико је неко заинтересован за упис детета у нашу школу, а то већ није учинио, може се обратити секретару школе :

телефоном 064/156-45-68

директор школе

Хермина Чемере

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ!
Дописом Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице од 26.3.2020. обавештени смо да је донета одлука о измени школског календара образовно-васпитног рада у основним и средњим школама на територији АП Војводине за школску 2019/2020. годину.

Поштовани ученици и родитељи, обзиром да се у предметној настави настава у већини случајева релаизује кроз Гугл учионице, у наставку објављујемо кратко упутство за предају задатака у Гугл учионицу са рачунара и са телефона.

Упутство за предају задатака

Обавештење за родитеље - учење на даљину

Родитељима/законским заступницима ученика

Поштовани,

Обавештавамо вас да је Влада Републике Србије одлучила да се због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави непосредни образовно-васпитни рад у основним и средњим школама на територији Републике Србије. Почетак реализације образовно-васпитног рада УЧЕЊЕМ НА ДАЉИНУ је уторак, 17. март 2020. године.

За ученике основне школе, Министарство просвете, науке и технолошког развоја је припремило едукативне садржаје за УЧЕЊЕ НА ДАЉИНУ, који ће бити емитовани на Радио телевизији Србије, Канал 3 (РТС3) Шест дана у недељи, почевши од уторка, 17. марта 2020. године од 8.00 часова ће бити емитоване јединице општеобразовних предмета по распореду који ће бити доступан преко сајта школе, сајта министарства као и на www.rasporednastave.gov.rs

За све ученике од 1. до 7. разреда емитују се по ДВА часа дневно. За ученике 8. разреда емитују се у блоковима ТРИ часа дневно од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час један од осталих предмета. Сви емитовани садржаји ће од следећег дана бити доступни за неограничен број прегледа на платформи РТС Планета. Остали едукативни садржаји за учење и упутства за рад биће прослеђени ученицима од стране разредних старешина преко Вибер група.

ПРЕПОРУКЕ О ПРЕВЕНТИВНИМ МЕРАМА У ЦИЉУ СПРЕЧАВАЊА

ШИРЕЊА КОРОНА ВИРУСА

Поштовани ученици и родитељи, молимо Вас да издвојите мало времена и упознате се са превентивним мерама које треба предузимати ради спречавања ширења корона вируса:

1.       Редовно пер
ите руке уз употребу сапуна.

2.
Употребљене убрусе и папирне марамице бацајте  у канту за отпатке.

3.       Не размењуј
те храну и не користите исту флашицу или чашу са другарима.

4.       Немојте додиривати очи, нос и уста неопраним рукама.

5.       Редовно одржавајте личну хигијену.

6.    Ако кашљете, кијате или имате температуру, немојте долазити у школу, обратите се    свом изабраном лекару.

7.      Одложите прославе и дружења.

8.   Уколико приметите било какве симптоме који би могли да указују на присуство вируса код деце, без одлагања се обратите надлежним здравственим институцијама. Телефони за информације епидемиолошке службе су: 064/89-45-235  и   011/268-45-66

План надокнаде пропуштеног образовно-васпитног рада

НАГРАДА КАПЕТАН МИША АНАСТАСИЈЕВИЋ

Афирмисањем најбољих међу најбољима, од привредног стваралаштва и предузетничке културе до друштвених вредности, наша школа се нашла међу овогодишњим добитницима престижног признања Капетан Миша Анастасијевић.

ВОЛИМО ИГРУ, ЖЕЛИМО ЗНАЊЕ

РАДОСТ  ЖИВОТА, НИШТА МАЊЕ

У ШКОЛИ СВЕ ТО МИ ЋЕМО СТЕЋИ

БИЋЕМО БОЉИ, БИЋЕМО ВЕЋИ.

БИЛИ СМО МАЛИ КАДА СМО ДОШЛИ

СА ПРВИМ ЗВОНОМ ХОДНИКОМ ПРОШЛИ,

СЕЛИ У КЛУПЕ, ГЛЕДАЛИ БУДНО

СВЕ НАМ СЕ ТАДА УЧИНИЛО ЧУДНО.

ШКОЛА ЈЕ НАША ВЕЛИКА, ЛЕПА

И МИ  УВЕК ЗНАМО ШТА НАС У ЊОЈ ЧЕКА

МНОГО ЗНАЊА, МНОГО ИГАРА

ТО ЈЕ НАША ШКОЛА, ТО ЈЕ „ФЕЈЕШ КЛАРА“.

ТАКО ЈЕ БИЛО ИСПРВА САМО

САД СВЕ ВИШЕ И ВИШЕ ЗНАМО

ДАНИ НАМ ЛЕТЕ, МИ СМО СВЕ ВЕЋИ,

ЗНАЊЕ ЈЕ ЗНАМО ПУТ КА СРЕЋИ.

ИДЕМО ТАКО СВЕ ДО КРАЈА

ОЧИЈУ БИСТРИХ ПУНИМ СЈАЈА

БУДУЋНОСТ СРЕЋНА НЕГДЕ НАС ЧЕКА

ДА ЈОЈ СТИГНЕМО ИЗДАЛЕКА.

ШКОЛА ЈЕ НАША ВЕЛИКА, ЛЕПА

И МИ  УВЕК ЗНАМО ШТА НАС У ЊОЈ ЧЕКА

МНОГО ЗНАЊА, МНОГО ИГАРА

ТО ЈЕ НАША ШКОЛА, ТО ЈЕ „ФЕЈЕШ КЛАРА“.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!