Your IP: 3.145.100.100
Server Time: 2024-07-27 14:26:46

ШКОЛСКА БИБЛИОТЕКА

Библиотека наше школе смештена је у дворишној згради. У оквиру библиотеке налази се и читаоница коју наши ученици због угодног амбијента често посећују. Библиотека има око 9000 књига. Поред тога поседује збирку од стотинак старих и вредних књига на мађарском језику.

Неке од ових књига могле су се видети  на изложби у Галерији „Теrra“ 2012. поводом јубилеја наше школе – 200 година од оснивања. Најстарија сачувана књига је из 1877. године. Књижни фонд је двојезичан, поред књига на српском језику библиотека располаже и књигама на мађарском језику.

Сваке године школа се труди да допуни фонд библиотеке новим насловима. Поред лектире, библиотека поседује и велики број књига различитих жанрова. Ту се могу наћи белетристика, енциклопедије, лексикони, сликовнице... Сви ученици, као и запослени, су чланови библиотеке и услуге користе бесплатно. Поред редовних активности издавања књига, у нашој библиотеци одржавају се часови са библиотекарем, редовни часови са наставницима, књижевне вечери, радионице, квизови, изложбе,... Посебно је свечано 23. априла, када обележавамо Светски дан књиге, јер се тим поводом организују бројне активности. Тога дана библиотеку посете сви ученици наше школе. Тада се додељују и награде за највредније чиотаце у току те школске године.

Библиотека је отворена сваког понедељка и среде а петком, када се разредна настава реализује пре подне, од 8.00 до 13.30 часова.