Your IP: 13.58.74.24
Server Time: 2024-10-22 23:59:51

Дан школе - Обележавање Дана особа са Дауновим синдромом; Изложба ликовних радова на тему „Мој школски друг”; Осликавање улаза у зграду школе

У уторак, 21. марта, имали смо неколико активности које смо уврстили у програм поводом обележавања Дана школе.

Како бисмо пружили љубав и дали подршку особама са Дауновим синдромом да би се квалитет њиховог живота побољшао, у школу смо дошли у различитим чарапама. Дугачке шарене чарапе су узете за симбол јер су сличног облика као хромозоми, као и због тога што их особе с овим синдромом не могу упарити.

Светски дан особа са Дауновим синдромом установљен је 2006. године, а 21. март симболично је изабран за тај дан јер људи са овом болешћу уместо два имају 3 хромозома на 21. хромозомском пару.

Истог дана наставнице ликовне културе Зорица Рофа и Елеонора Волаш Цибула поставиле су изложбу на тему „Мој школски друг”у холу школе и изабрале накбоље радове. Награђени су ученици Ванеса Херман (4-2), Уна Красић (3-1), Анђела Куруц (7-2) и Уна Ковачевић (7-1). Награде ће се доделити на приредби у Народном позоришту.

У холу школе постављена је и изложба рељефа „Панонско море”, коју је осмислила и поставила наставница Зорица Рофа.

Поводом Дана школе уприличена је још једна активност. Оплеменили смо веселим муралом школски ходник. Ученици виших разреда и наставница ликовног Елеонора Волаш Цибула учинили су да овај Дан школе буде лепши и веселији.