1196284
1196284

Your IP: 3.234.254.115
Server Time: 2020-10-22 00:23:54

У оквиру прекограничног пројекта “Унапређење повезаности Баната – ИБЦ 2” у Основној школи “Фејеш Клара” у Кикинди у петак, 02. и понедељак, 05. октобра, организоване су радионице из области безбедности у саобраћају, са посебним нагласком на безбедност бициклиста, с обзиром да је ова категорија једна од најугроженијих. Током два дана ученици нижих и виших разреда имали су прилику да нешто више сазнају о безбедној вожњи бицикла, правилима и понашању у саобраћају, а своје вештине могли су да покажу и вожњом на полигону. За све учеснике обезбеђени су едукативни поклони, а за највештије мале бициклисте на полигону и награде. Циљ ових активности је подизање свести о важности поштовања, учења и примене саобраћајних правила и прописа, одговорно понашање и стицање вештина за управљање бициклом као активни учесници у саобраћају. Ова активност реализована је уз подршку учесника ИПА пројекта “ИБЦ 2” – Града Кикинде, Регионалног центра за друштвено – економски развој “Банат” из Зрењанина, ЈП “Путеви Србије” и румунске општине Жомбољ.