Your IP: 54.237.183.249
Server Time: 2020-09-22 20:50:12

eTwinning пројекат: Be my tour guide in your town

Пројекат је почео 1. септембра 2019 и још увек траје.
Пројекат реализују 23 школе из 13 земаља. У пројекту учествује 20 ученика седмих и осмих разреда наше школе.

Пројектни задатак: Представити свој град ученицима из других градова и земаља као туристичку дестинацију.
Службени језик пројекта: енглески.
Свој град смо представили кроз видео материјале које су креирали сами ученици. Осим репортаже о граду, ученици су креирали и видео материјал о битним институцијама и архитектури у граду.
Ученици су бирали активности у којима желе да учествују (креирање материјала, обрада материјала). Осим видео записа ученици су креирали и квизове, слагалице, облаке речи и лого пројекта уз помоћ одговарајућих дигиталних алата.

Наши облаци речи мотивисани Кикиндом:

Наши предлози за лого пројекта:

У раду смо користили истраживачки рад, рад на терену, снимање видео записа, монтажу звука и видеа.
До сада смо користили следеће апликације и алате: FreeLogoDesign, Movie Maker, I’m a puzzle, Kahoot, Wordclouds…

Видео записи које су снимили наши ученици:

Презентација нашег града:

Квиз о нашем граду:

Kikinda-our city

У наставку пројекта следи израда заједничке електронске књиге у програму storyjumper

Евалуација досадашњег рада на пројекту:
-Ученици све време активни и одушевљени
-Труде се да савладају страх од конверзације на енглеском језику
-Употребили су многе своје вештине
-Ученици су упознали већи број нових дигиталних алата
Пројекат је омогућио корелацију наставних садржаја из Историје, Географије, Српског језика, Енглеског језика и Информатике и рачунарства.
Пројекат реалиузју колегинице Александра Ћазић Киурски (Српски језик и књижевност), Александра Остојин (Географија), Весна Краљ Дамјанов (Математика, Информатика и рачунарство)

У пројекту су учествовали следећи ученици наше школе:

Маја Адамов

Теодора Вуњак

Ања Јесић

Уна Кресоја

Милица Петровић

Стефан Шокловачки

Јован Лугулов

Данијел Микан

Марко Спасић

Давид Гомбош

Вања Лукач

Кресоја Лука

Јасмина Рајков

Јована Галчик

Светлана Ћулафић

Никола Ћулафић

Катарина Вукобрат

Николина Ружић

Данило Ковач

Маријана Пађен

Погледајте електронско издање које представља заједнички рад учесника на пројекту!