Your IP: 34.207.82.217
Server Time: 2019-05-21 18:49:24

14. марта 2019. делегација наше школе, шесторо запослених и  једанаесторо ученика посетило је братску школу ОШ ,,Дарваш Јожеф“ у Кишкунфелеђхази. Домаћини школе су  приредили срдачан дочек и максимално су се потрудили да  ова посета свима остане у пријатној успомени. Након освежавајућег одмора почела је свечана приредба поводом великог мађарског празника, 15. марта коју традиционално припремају ученици четвртих разреда. Након приредбе уследио је обилазак школе, директорица  је  показала специјалне учионице за инклузивну наставу, салу за  развој моторике, а потом је водила госте у обилазак ученика 1, 2, 3. и 4. разреда који су  показали своје учионице. Мало касније  ученици су у пратњи својих вршњака  пошли у разгледање града и посетили су градску кућу, музеј и остале знаменитости Кишкунфелеђхазе. Сви су били задовољни посетом и кренули су на пут у пратњи загрљаја, поклона, прегршт лепих  речи и обећања да ће делегација братске школе узвратити посету  већ следеће недеље за Дан школе. И за крај овог кратког резимеа једна лепа вест,  да се права пријатељства  стварају и међу ученицима  испричала нам је ученица осмог разреда која је пре две године упознала једну ученицу, спријатељиле су се и једва су дочекале поновни сусрет.