Your IP: 54.221.9.6
Server Time: 2018-11-14 01:20:29

Једна дивна сарадња наше школе са Центром за ликовну и примењену уметност „Теrra“, Градом Зрењанином, Темишваром и Решицама из Румуније на специфичан и веома занимљив начин спојила је невидљивим нитима децу различитих интересовања, карактера и могућности и изнедрила редове прича смештених у књигу под називом „Приче у боји“. Књига садржи четири различите приче за децу и говори о разноликости, инклузији, једнаким шансама, али и о пријатељству, узајамном поштовању и уважавању свих верских, социјалних, културних и многих других различитости. Објављена је у оквиру пројекта „InclusiveArt – Access to Culture for Disadvantaged Children and Youth” финансираном од стране Европске уније кроз програм Interreg – IPA за прекограничну сарадњу. Кикиндску причу „Ћилим“ писали су ученици од трећег до осмог разреда наше школе, а менторке су им биле наставнице Александра Ћазић Киурски и Александра Остојин.